Na czym polega spacer socjalizacyjny?
Spacer socjalizacyjny to czas kiedy psy mogą spotkać się w bezpiecznych warunkach. Jest on prowadzony pod okiem doświadczonego trenera i behawiorysty. Emocje psów i ich sygnały są respektowane i zauważane, przez to unikamy potencjalnych konfliktów. Opiekunowie zaś maja okazję poznać mowę ciała swojego psa. Poznać jego komunikację, a także nauczyć się jak postępować, w różnych sytuacjach. Celem spacerów jest nauczenie Was oraz waszych pisaków jak lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach i jak kontrolować swoje emocje, by uniknąć niepożądanych zachowań.
Uczestnictwo
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zapoznanie się z regulaminem oraz spotkanie indywidualne (ankieta tu) z behawiorystą, celem poznania psiaka i ewentualna kwalifikacja go do grupy.
Nie zabieram psów na spacer, których nie znam. To kwestia bezpieczeństwa, a także tego, że nie każdemu takie spacery służą. Czasem praca 1:1 daje większe efekty. Psy jak ludzie są ekstrawertykami i introwertykami i mixami. Warto szanować ich przestrzeń i emocje, a nie pakować w grupę psów, w której nie chce być.
Podstawowe informacje
Po spotkaniu zapraszam na grupkę PsiLuzak gdzie w sekcji wydarzenia są proponowane są terminy i miejsca spacerowe. I tu zapisujemy się wezmę udział i przedstawiamy swojego psa na wydarzeniu, dodając też zdjęcie.
Formalności przed spacerem i cena
- GDY KLIKNIESZ „BIORĘ UDZIAŁ” dla mnie jest to równoznaczne z zapisaniem się. Około tydzień przed daje znać kto idzie. Dopiero gdy zgłoszę Cię na spacer/ poproszę o wpłatę na konto lub gotówką.
- Po zapisaniu się bardzo proszę wpłacić całość kwoty (80PLN dla pierwszego klienta / stały klient 50 PLN) poprzez Calendesk lub BLIK – +48506525214
- Spacery odbywają się bez względu na warunki pogodowe, chyba, że jest naprawdę jakaś DRAMA! Znaczy ulewa, śnieg, wiatr 100km.
- W wyjątkowych sytuacjach mogę odwołać spacer ze zwrotem gotówki, jeśli coś nawale ja albo pogoda.
- Jeśli min 2 osoby uznają, że idą to ja też idę i spacer będzie uważany jako odbyty.
Co wziąć ze sobą?
- Dobry humor i pozytywne nastawienie 🙂
- Miskę i wodę dla psa
- Linkę 5m jeśli spacer po osiedlu, mieście 10m jeśli w lesie, lub cokolwiek co masz.
- Smaczki dla psa.
- Szelki lub / i obroże dla psa.
- Ubranie odpowiednie do pogody zarówno dla psa jak i człowieka 😉
Gdy już jestem na spacerze
- Przed rozpoczęciem robimy krótką odprawę co i jak
- Zapraszamy 4-5 psiaków, ale w razie czego stworzymy też listę rezerwową, więc jeśli czujecie, że nie dotrzecie – dajcie znać, zaprosimy kogoś jeszcze. Jeśli odwołasz spotkanie 24h przed to ponosisz koszty spaceru i zajętego miejsca.
- W trakcie zbiórki przed miejscem spotkania, nie podchodzimy do siebie. Nie spotykamy psów ze sobą. Jeśli Twój pies nie może czekać w aucie, możesz iść z nim kawałek dalej na szybkie siku.
- Proszę o wrzucenie w dyskusji zdjęcia Waszych psiaków wraz z krótkim opisem, nad czym pracujecie, co robicie, jakie macie problemy. Czy bronią zasobów, czy mają jakieś inne problemy behawioralne. Im więcej tym lepiej. Pozwoli nam to przygotować się emocjonalnie i mentalnie na wszelkie możliwości. A przy okazji każdy będzie czuł się komfortowo.
- Bardzo proszę nowe osoby o kontakt na prv dla lepszego wprowadzenia psa do grupy proponuję spotkać się indywidualnie. Bezpieczeństwo przede wszystkim.
- Staramy się kontrolować nasze psiaki, mamy świadomość, że wiele psów jeszcze się uczy, co doskonale rozumiemy. Ale na początku wszystkie psiaki powinny znajdować się na smyczach. Jeśli warunki / środowisko / towarzystwo będzie sprzyjać jest szansa na spacer bez linek, ale tylko na wyraźną prośbę osoby prowadzącej.
- Spacer będziemy rozpoczynać w odstępach, o kolejności marszu zadecydują na miejscu behawioryści. W trakcie spaceru zwracamy szczególną uwagę na mijanie się z innymi uczestnikami, szanujemy przestrzeń innych psów. Uważamy na inne psy / ludzi / rowery.
- Każda osoba odpowiada za swojego psa, ja mogę udzielić wskazówek, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nie podchodzimy do obcych psów. Jeśli robimy to, to na własną odpowiedzialność.
- Robimy przerwę na wodę i chwilę odpoczynku – przy zachowaniu odpowiednich odstępów.
- Podczas spaceru będę czuwać nad Wami ja czyli trenera i behawiorysta psów – Wojtków szkolenia. I tu bardzo proszę o słuchanie się do zaleceń, ale uwzględniam również Wasze prośby / zastrzeżenia. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy w grupie i liczy się dobro każdego uczestnika. Dzięki ograniczonej liczbie psów, każdy uczestnik będzie miał okazję do krótkiego omówienia zachowania psa i uzyska wskazówki do pracy z nim.
- W wyjątkowych sytuacjach pozwolę sobie odwołać spacer.
- Pamiętajcie też, że na takim spacerze nie rozwiązujemy problemów indywidualnych ale staramy się pomóc każdemu w miarę potrzeby.
Pytania
- psiluz.behawiorysta@gmail.com