Na czym polega spacer socjalizacyjny?
Spacer socjalizacyjny to czas kiedy psy mogą spotkać się w bezpiecznych warunkach. Jest on prowadzony pod okiem doświadczonego trenera i behawiorysty. Emocje psów i ich sygnały są respektowane i zauważane, przez to unikamy potencjalnych konfliktów. Opiekunowie zaś maja okazję poznać mowę ciała swojego psa. Poznać jego komunikację, a także nauczyć się jak postępować, w różnych sytuacjach. Celem spacerów jest nauczenie Was oraz waszych pisaków jak lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach i jak kontrolować swoje emocje, by uniknąć niepożądanych zachowań.
Organizujemy spacer zarówno w lesie jak i w poszczególnych dzielnicach. Mogą więc to być spacery typowo leśne jak np Choszczówka, czy miastowe jak np Stare Miasto. Chodzimy też np nad jeziora jak np. Nadarzyn, czy na tereny zalesione ale miejskie jak np Centrum Olimpijskie czy Powiśle.
Każdy z Was na spacerze miejskim oprócz mnie ma także planistę, czyli osobę, która zaplanowała wcześniej spacer, odpoczynek i wie jak iść, żeby uniknąć tłumów. Dzięki temu planista ma spacer za darmo, a ja nie martwie się trasą, tylko opiekuję się grupą. Jeśli jesteś stałym bywalcem spacerów możesz taki spacer sam przygotować. Napisz do mnie w tej sprawie mailowo lub na grupce.
Uczestnictwo
Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zapoznanie się z regulaminem oraz spotkanie indywidualne (ankieta tu) z behawiorystą, celem poznania psiaka i ewentualna kwalifikacja go do grupy. Nie gwarantuje jednak, że po konsultacji lub po psich warsztatach na taki spacer pójdziecie. Spacer socjalizacyjny nie rozwiązuje wszystkich problemów psa. Wręcz odwrotnie może pogorszyć jego terapie, jeśli jest zrobiony na siłę. Dlatego też, nie zabieram psów na spacer, których nie znam. To kwestia bezpieczeństwa, a także tego, że nie każdemu takie spacery służą. Czasem praca 1:1 daje większe efekty. Psy jak ludzie są ekstrawertykami i introwertykami i mixami. Warto szanować ich przestrzeń i emocje, a nie pakować w grupę psów, w której nie chce być.
Często pytacie się jakie kroki należy zrobić, żeby na taki spacer pójść
- spotkać się ze mną czy to konsultacji czy to na psich spotkaniach
- wyrazić chęć na ciągłą i regularną pracę w nurcie poznawczo – behawioralnym, czyli po prostu być przygotowanym na to, że praca z psem to proces. Trwający czasem całe życie.
- pobyć w PsioLuzackiej społeczności – poszukać sobie psich kumpli
- spotkać się nie raz nie dwa na psich spotkaniach
- wrzucać filmiki i zdjęcia ze wspólnych spotkań 1:1 z psami z grupy
- po tym wszystkim oceniamy wspólnie, czy to dobry pomysł na spacer grupowy teraz czy może za jakiś czas.
Oczywiście to nie zawsze jest tak, że muszą być spełnione wszystkie te warunki (oprócz poznania), ale w większości przypadków tak rozkłada się proces. Lepiej przyjść do mnie z mniejszym oczekiwaniem i pozytywnie się zaskoczyć, niż oczekiwać od psa i od siebie zbyt dużo.
Podstawowe informacje
Po spotkaniu zapraszam na grupkę PsiLuzak gdzie w sekcji wydarzenia są proponowane są terminy i miejsca spacerowe. I tu zapisujemy się wezmę udział i przedstawiamy swojego psa na wydarzeniu, dodając też zdjęcie i klikając wezmę udział. Na tydzień przed każdy dostaje info czy idzie.
Formalności przed spacerem i cena
- GDY KLIKNIESZ „BIORĘ UDZIAŁ” dla mnie jest to równoznaczne z zapisaniem się. Około tydzień przed daje znać kto idzie. Pamiętaj o dodaniu zdjęcia i napisaniu paru słów o swoim psie.
- Po zapisaniu się bardzo proszę wpłacić całość kwoty (70PLN dla pierwszego klienta / stały klient 60 PLN) na to konto – 58291000060000000002683131 lub zapłatę gotówką na miejscu
- Spacery odbywają się bez względu na warunki pogodowe, chyba, że jest naprawdę jakaś DRAMA! Znaczy ulewa, śnieg, wiatr 100km.
- W wyjątkowych sytuacjach mogę odwołać spacer ze zwrotem gotówki, jeśli coś nawale ja albo pogoda.
- Jeśli min 2 osoby uznają, że idą to ja też idę i spacer będzie uważany jako odbyty.
Co wziąć ze sobą?
- Dobry humor i pozytywne nastawienie 🙂
- Miskę i wodę dla psa
- Linkę 5m jeśli spacer po osiedlu, mieście 10m jeśli w lesie, lub cokolwiek co masz.
- Smaczki dla psa.
- Szelki lub / i obroże dla psa.
- Ubranie odpowiednie do pogody zarówno dla psa jak i człowieka 😉
Gdy już jestem na spacerze
- Przed rozpoczęciem robimy krótką odprawę co i jak
- Zapraszamy 4-5 psiaków, ale w razie czego stworzymy też listę rezerwową, więc jeśli czujecie, że nie dotrzecie – dajcie znać, zaprosimy kogoś jeszcze. Jeśli odwołasz spotkanie 24h przed to ponosisz koszty spaceru i zajętego miejsca.
- W trakcie zbiórki przed miejscem spotkania, nie podchodzimy do siebie. Nie spotykamy psów ze sobą. Jeśli Twój pies nie może czekać w aucie, możesz iść z nim kawałek dalej na szybkie siku.
- Proszę o wrzucenie w dyskusji zdjęcia Waszych psiaków wraz z krótkim opisem, nad czym pracujecie, co robicie, jakie macie problemy. Czy bronią zasobów, czy mają jakieś inne problemy behawioralne. Im więcej tym lepiej. Pozwoli nam to przygotować się emocjonalnie i mentalnie na wszelkie możliwości. A przy okazji każdy będzie czuł się komfortowo.
- Bardzo proszę nowe osoby o kontakt na prv dla lepszego wprowadzenia psa do grupy proponuję spotkać się indywidualnie. Bezpieczeństwo przede wszystkim.
- Staramy się kontrolować nasze psiaki, mamy świadomość, że wiele psów jeszcze się uczy, co doskonale rozumiemy. Ale na początku wszystkie psiaki powinny znajdować się na smyczach. Jeśli warunki / środowisko / towarzystwo będzie sprzyjać jest szansa na spacer bez linek, ale tylko na wyraźną prośbę osoby prowadzącej.
- Spacer będziemy rozpoczynać w odstępach, o kolejności marszu zadecydują na miejscu behawioryści. W trakcie spaceru zwracamy szczególną uwagę na mijanie się z innymi uczestnikami, szanujemy przestrzeń innych psów. Uważamy na inne psy / ludzi / rowery.
- Każda osoba odpowiada za swojego psa, ja mogę udzielić wskazówek, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze, więc nie podchodzimy do obcych psów. Jeśli robimy to, to na własną odpowiedzialność.
- Robimy przerwę na wodę i chwilę odpoczynku – przy zachowaniu odpowiednich odstępów.
- Podczas spaceru będę czuwać nad Wami ja czyli trenera i behawiorysta psów – Wojtków szkolenia. I tu bardzo proszę o słuchanie się do zaleceń, ale uwzględniam również Wasze prośby / zastrzeżenia. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy w grupie i liczy się dobro każdego uczestnika. Dzięki ograniczonej liczbie psów, każdy uczestnik będzie miał okazję do krótkiego omówienia zachowania psa i uzyska wskazówki do pracy z nim.
- W wyjątkowych sytuacjach pozwolę sobie odwołać spacer.
- Pamiętajcie też, że na takim spacerze nie rozwiązujemy problemów indywidualnych ale staramy się pomóc każdemu w miarę potrzeby.
Zapraszam Was również do mojego SKLEPU
Poniżej możecie zobaczyć sobie zdjęcia z naszych spacerów.



Jeśli pojawią się pytania to serdecznie zapraszam do skorzystania z poniższego formularza lub bezpośrednio na psiluz.behawiorysta@gmail.com.